Trpká prehra českých fanúšikov i pri televízoroch

Autor: Martin Stančík | 3.4.2009 o 6:18 | Karma článku: 6,43 | Prečítané:  2036x

Českí futbaloví priaznivci zažili za posledný týždeň veľké sklamanie. Zdá sa, že slávna éra českého futbalu je nenávratne preč. Najskôr vydretý sobotný bod v Slovinsku, navyše po slabom výkone a teraz prvoaprílová prehra s rivalom zo Slovenska, ktorá však vtipom nebola. Trpkosť tejto prehry bola o to silnejšia, že sa neprehralo len na ihrisku. Česi prehrali aj v hľadisku a aj pri komentovaní zápasu v TV Nova. Slavo Jurko jasne predčil svojho českého spolukomentátora. No nedal zabudnúť na svôj pôvod zo Slovenska. "Je to fantastický výsledok!" kričal po víťazstve Slovenska nad Českom v TV Nova.

Slavo Jurko pri moderovaníSlavo Jurko pri moderovaníhttp://slavojurko.sk/

Kto je vlastne Slávo Jurko? Mnohí ho poznáme s rannej šou kokorikóóó na FUN rádiu(z čias keď ešte bolo FUN). Mal osobitný štýl, dokázal priblížiť najväčšie slovenské hviezdy ľudu, nebál sa položiť akúkoľvek otázku. Ja osobne som sa na ten šport pri Miňovej šou naozaj tešil. Časom, ale kokoriko zaniklo a aj Slávo mal asi vyššie ambície a stal sa športovým moderátorom v rôznych televíziach až nakoniec skončil vo vtedajšej Galaxie Sport. Tu sa vypracoval na pre mňa naozaj dobrého komentátora s príjemným hlasom a vtipnými postrehmi aj zo zákulisia futbalu.

Čo sa však stalo? Z Galaxie Sport sa stala Nova Sport a teda sa začlenila pod jednu veľkú sieť televízií. Prišiel kvalifikačný zápas ČR - Slovensko a na domáce zápasy českej reprezentácie má právo práve Nova. Nova ako taká myslím športového komentátora nemá a tak si pomohla s osvedčenou dvojicou zo sesterskej televízie. Malo to mať motív federálnych čias, keď ešte v spoločnej federálnej televízií sa striedal český a slovenský komentátor. Nova však zabudla na dve dosť dôležité veci. V stredu sme nehrali spolu, ale PROTI sebe. Bol to dôležitý zápas o postup na MS, nešlo o fazuľky. TV Nova narozdiel od Nova Sport na Slovensku nevysiela, čiže slovenský divák sa k tomuto komentáru dostal len v ČR, ale keď by o komentár vo svojej reči mal eminentný záujem, tak v kablových rozvodoch vôbec nie je problém chytiť STV 1, či STV 2.

A tak sa stalo, to čo sa stalo. Slovensko vyhralo a fanúšikov o to viac rozosmutnel oslavný komentár na "ich" televízií. Ja som včera sedel v našom obľúbenom brnenskom podniku, kam chodíme na meníčka a vieme, že tam majú telku. Rozhodli sme sa pozerať tam, i keď sme si mysleli, že šak na Nove to bude po česky, budú nadŕžať domácemu tímu, či sa možno stretneme aj s priaznicami domáceho tímu. Na naše prekvapenie sme tam boli sami, obsluha bola super, pečene koleno po zápase aj napriek českej prehre výborné(aj keď sme si robili žarty, či to nie je risk:-)). Slovákov je v ČR dosť a nie všetci sú len zametači ulíc, čí predavačky v Bille, ako radi prezentujú niektorí radikálni diskutéri na internetových fórach. Žijú, pracujú tu a platia dane aj Slováci na vyšších pozíciach a prenikli už aj do televízie. Na budúce však odporúčam Nove nech dá k Slavovi konkurencie schopnejšieho moderátora, aby si aj zarytý českí fanúšikovia prišli na svoje. A Slavo, uvedom si,  že keď už pracuješ v Česku a nepoužívaš čestinu, tak aspoň trošku ber ohľad aj na svojich živiteľov, českých divákov, radosť sa dá prejaviť aj v duchu, čí úsmevom na tvári. Medzi kolegami v práci je to iné, ale aj keď podľa mňa divácky vyspelý národ ako česi radosť moderátora z prehry ich tímu, nemusia niesť ľahko.

Na záver len podnet k športovému spravodajstvu STV. Zavolajte si na septembrové derby českého komentátora, trebárs Bosáka. Možno by ste narozdiel od Novy uľahodili recipročne nielen českým, ale i slovenským fanúšikom. I keď dnes som videl na nete oduševnený výskot Merčiaka pri Jendriškovom góle ako keby z latinskej Ameriky a to malo tiež dačo do seba :-))))

"Dobrý den, sportu zdar, fotbalu zvláště!"

P.S. Super víťazstvo, super pocit, ale chlieb aj tak lacnejší nebude a cukor v ČR je za polovicu ako v SR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy začnú zverejňovať základný plat už v inzeráte

Povinnosť zverejňovať základnú zložku mzdy sa netýka verejnej správy. Platy sa tu odvíjajú od tabuliek.

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť

SVET

Ako Skripaľovci prežili? Šťastie, tekutiny, rýchla pomoc

Miesta v Salisbury, kde objavili novičok, budú niekoľko mesiacov čistiť.


Už ste čítali?